Porady

Z uwagi na ogromną ilość telefonów od Państwa, związanych z usterkami Fordów, a w szczególności aut z silnikami wysokoprężnymi przedstawiamy Państwu kilka porad, które pozwolą zaoszczędzić Państwu czas oraz pieniądze. Niestety wiele serwisów samochodowych, czy też mechaników naprawiających samochody popełnia kilka podstawowych błędów w przeprowadzaniu diagnostyki, a później naprawy, co wiąże się bezpośrednio z drenowaniem portfela właściciela pojazdu.

Nauczeni jesteśmy, że mechanik jest od tego, żeby od razu wiedział, co się dzieje z samochodem. A często zapominamy, że to już nie są czasy Syrenki, Malucha czy Poloneza, na których znali się wszyscy mechanicy, bo takie marki przeważały na naszych ulicach. Pierwsza rada, podstawowa – szukajmy mechanika lub warsztat specjalizujący się w danej marce. To nie jest prawda, że wszystkie samochody są takie same. Zasada działania jest taka sama, ale przy diagnozowaniu usterek 90% to doświadczenie, a tego nie nabywa się nie mając do czynienia z danym samochodem na co dzień.

Druga rada – „Prawidłowa diagnoza TO 80% SUKCESU w naprawie samochodu” – Zatem nie żałujmy pieniędzy na dobrą diagnostykę. Należy pamiętać, że odczytanie kodów błędów bez ich prawidłowej interpretacji to żadna diagnostyka. Kody błędów pokazują tylko kierunek, który należy obrać w diagnostyce. W poważnych przypadkach podłączenie prostego skanera błędów w niczym nie pomoże, a często skieruje uwagę w złym kierunku.

Mamy nadzieję, że kilka poniższych porad pozwoli Państwu na zaoszczędzenie finansów i czasu.

Zapraszamy do lektury.

 

 

 

KOLEJNE PORADY WKRÓTCE. Zapraszamy.

Facebook